O mnie

Nazywam się Karolina Zeidler-Żmijewska i zapraszam Cię do mojego kulinarnego świata.

Szkolenia kulinarne

Od 2016 r. zajmuję się szkoleniami i doradztwem kulinarnym dla amatorów i profesjonalistów w zakresie kuchni azjatyckiej, oznaczania alergenów w menu, szkoleniami personelu restauracji do obsługi osób uczulonych na alergeny pokarmowe. Ściśle współpracuję z „Przystankiem 11”, w którym prowadzę warsztaty m.in. „Bliski Wschód – basic„, „Kuchnia Maroka” i „Kuchnia tajska basic”. Pomagam w organizacji szkoleń kulinarnych z dofinansowaniem Unii Europejskiej. 

Zdrowie

Gotuję bezglutenowo, wegetariańsko i wegańsko. Wiem, jak istotne w każdej kuchni są alergeny, dlatego prowadzę szkolenia z przygotowywania posiłków dla osób uczulonych na alergeny pokarmowe. Ukończyłam kierunek „Psychodietetyka”, dzięki czemu mogę w sposób kompleksowy ocenić przyczyny zaburzeń odżywiania, jak również chorób wynikających z niewłaściwego odżywiania. Wiem, jak w przypadku zaburzeń odżywiania (np. anoreksja, bulimia, napadowe objadanie się) rozmawiać z pacjentami przeprowadzając ich przez proces zmian i zmniejsza dyskomfort związany z porzuceniem złych nawyków. Moim zadaniem jest nie tylko pokazywanie sposobów na zdrowe gotowanie, ale i sposobów na przywrócenie kontroli nad procesem jedzenia.

Doświadczenie

  • Od 2016 roku – szkolenia kulinarne dla amatorów i profesjonalistów,
  • Od 2017 roku – oznaczanie alergenów w menu restauracji, szkolenia z przygotowywania posiłków dla osób uczulonych na alergeny pokarmowe,
  • Ukończenie Bangkok Thai Cooking Academy – Dyplom, Professional Thai Chef,
  • Ukończenie Akademii Kulinarnej w Bangkoku,
  • Ukończenie Wyższej Szkoły Nauk Społecznych – kierunek Psychodietetyka,
  • Ukończenie Uniwersytetu Śląskiego – kierunek Antropologii Kultury,
  • Ukończenie Szkoły Głównej Handlowej – kierunek Zarządzanie Zasobami Ludzkimi.

Galeria zdjęć