Szkolenia kulinarne
Szkolenia kulinarne prowadzę nie tylko w moim studio kulinarnym przy ul. Różanej w Chudowie, ale także w siedzibie u klienta. Każde szkolenie dostosowane jest do specyfiki gastronomicznej danej restauracji.
Przygotowałam szeroką gamę szkoleń kulinarnych – zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm. Pokażę, jak wygląda kuchnia orientalna, bezglutenowa, wegetariańska i wegańska. Dowiesz się, jak przygotować się na klienta alergicznego i dietetycznego. Ze mną na nowo zasmakujesz życia i zobaczysz, jak sprawić, że Twoja kuchnia będzie kolorowa (nie tylko od przypraw)! Gwarantuję dobrą atmosferę, niezwykłe doświadczenia i wiele niezapomnianych emocjonujących chwil.
Sprawdź moją ofertę!
Profesjonalne szkolenia gastronomiczne – warsztaty kulinarne dla kucharzy!
Nie przepłacaj – zapytaj o szkolenia gastronomiczne z dofinansowaniem unijnym!
Bliski Wschód
Podstawy
Aromatyczny świat Bliskiego Wschodu to nasycone, mocne smaki. złożone kompozycje wieloskładnikowe, bogactwo kolorów, składników, form. Zapraszamy Was do Kuchni Bliskiego Wschodu. Będziemy kosztować będziemy mnóstwo nowych potraw z przywiezionymi z podróży przyprawami.
To jak, kto chętny ?
Menu:
- Hummus – pasta z ciecierzycy
- Pity – bliskowschodnie pieczywo
- Szakszuka – smażone pomidory z jajkami
- Falafele – smażone kulki z ciecierzycy
- Labneh – ser z jogurtu greckiego
- Zhoug -ostra pasta paprykowa
- Tabbuleh – sałatka z pietruszki
- Muhammara – pasta z pieczonych pomidorów i orzechów włoskich
Kuchnia Maroka
Marokańskie specjały wspaniale odzwierciedlają ogromne bogactwo kulturowe i kulinarne świata arabskiego. To kuchnia wypełniona intensywnymi zapachami przypraw i ziół. Marokańćzycy jedzą z jednego talerza i nie potrzebują do tego sztućców, ale zawsze można ich użyć. Zbierają jedzenie z talerza kawałkiem chleba lub nasączają go sosem. Dlatego po posiłku cały stół jest w okruchach.
Ugotujemy m in. tagine – to narodowa potrawa Maroka, która ma wiele wersji, odmian, smaków i zapachów. Tagine to rodzaj gulaszu, przygotowywanego z mięsa oraz warzyw. Naczynie o tej samej nazwie składa się z 2 części: miski z płytkim dnem i stożkowej pokrywy z uchwytem, która utrzymuje parę podczas gotowania i ciepło po podaniu do stołu. Dzięki temu składniki zachowują swój kolor, zapach i smak. Ciekawostką jest to, że wszystkie potrawy, które zostały przygotowane w tym naczyniu przyjmują jego nazwę.
Menu:
- Aalouk – sałatka z pieczonego bakłażana
- Harira – najbardziej znana zupa (z wołowiną)
- Tagine z kurczakiem i warzywami
- Tfaya – karmelizowana cebula z rodzynkami-batbout
- Marokańskie chlebki z patelni
- Loubia – biała fasola po marokańsku
- Deser – pomarańcze w cynamonie i miodzie
Kuchnia tajska
Podstawy
W egzotycznej kuchni tajskiej łatwo się zakochać!
W zależności od rejonu jest ogromnie zróżnicowana, jednak idea wszędzie taka sama – dobór składników. Kucharze pracują wedle chińskiej sztuki łączenia pięciu składników – słodkiego, słonego, kwaśnego, ostrego i gorzkiego. Smak słodki uzyskuje się za pomocą owoców, mleka kokosowego lub cukru trzcinowego, a za słony smak odpowiadają sosy: sojowe i rybne, ostry to nieprzebrana ilość odmian chili, smak kwaśny uzyskuje się przy pomocy limonki, cytryny i tamaryndowca, za gorzki odpowiada ogórek i niedojrzały melon.
No i teraz wiadomo, dlaczego smak kuchni tajskiej określa się jako “pełny” – istna eksplozja smaków!
Menu:
- Pad thai
- Zupa tom yum
- Geng gari gay – czerwone curry z kurczakiem
- Deser – mango sticky ric